Jelgavniecei Annai Pinkauskai ir tikai 22 gadi, bet jau divas profesijas, kas ļauj nopelnīt un, kā atzīst viņa pati, padarīt savus klientus laimīgākus un skaistākus. Viņa ir friziere un vizāžiste. Anna turpina mērķtiecīgi īstenot savus sapņus un ir ceļā uz trešo profesiju - mācās par grāmatvedi, lai liktu lietā gan savas, gan vīra prasmes, veidojot ģimenes uzņēmumu. 
Visu profesiju apgūšanā Anna devusi priekšroku mācībām Jelgavas Amatu vidusskolā, tajā skaitā divas no tām - programmā Jauniešu garantija. Annai tā bijusi lieliska iespēja iegūt jaunas, darba tirgū pieprasītas prasmes īsā laikā un savienot mācības ar darbu, jo neierobežo normēts darba laiks.

Vispirms profesija - bērnības sapnis
"Bērnībā es sapņoju kļūt par frizieri," savu stāstu iesāk Anna. "Kad biju četrus līdz piecus gadus veca, māte ņēma mani līdzi pie friziera, un man tas ļoti patika. 9. klasē daudzi klasesbiedri domāja, ko darīt pēc tam, bet es zināju, par ko vēlos kļūt. Toreiz Jelgavas Amatu vidusskolā bija liels konkurss uz frizieriem, bet, par laimi, es to izturēju."
Šajā profesionālās izglītības programmā bija jāmācās četri gadi, jo paralēli bija jāiegūst arī vidējā izglītība. "Trešajā gadā jau sākās prakse, tāpēc, lai nezaudētu vēl vienu gadu un varētu ātrāk pabeigt mācības, aizgāju mācīties neklātienes vakarskolā. Trešajā kursā jau prakses laikā strādāju un paralēli apguvu 12. klases vielu. Tas bija ļoti nogurdinoši, bet tā vērts," Anna stāsta par savu sākumu profesijas apgūšanā.
Pie apvāršņa Jauniešu garantija un vizāžista profesija 

 


Lai arī toreiz slodze bija liela, Anna zināja, ka savā profesionālajā karjerā viņa gribēs darīt un prast vairāk, jo gūst prieku, darot savus klientus laimīgākus un skaistākus.
"Mācoties 3. kursā, uzzināju par Jauniešu garantiju un iespēju gada laikā iegūt vizāžista profesiju. Jau biju gatava pēc 3. kursa beigšanas iesniegt dokumentus, bet bija jānogaida gads," stāsta Anna. Jāpiebilst, ka Jauniešu garantijā var mācīties ne ātrāk kā gadu pēc iepriekšējās kvalifikācijas iegūšanas. "Man tas nelika pārdomāt, jo gada laikā uzkrāju vairāk darba pieredzes kā friziere. Ieguvu arī savu pastāvīgo klientu loku."
Pagāja gads, un Anna par savu mērķi kļūt arī par vizāžisti nebija aizmirsusi un iesniedza dokumentus. "Mācības šajā profesijā tiešām izbaudīju. Īpaši man patika sejas glezniecība un ēnu kombinācija - izmēģināt, kā profesionāls grims izskatītos pie frizūras un apģērba. Piedalījos arī konkursā, kurā bija jāveido ļoti māksliniecisks grims. Neuzvarēju, bet ieguvu vērtīgu pieredzi, kas ļāva iegūt pārliecību par saviem spēkiem."
Veiksmīga kombinācija un trešā profesija

Annai paveicās, jo viņa varēja veiksmīgi savienot mācības ar darbu - pa dienu intensīvi mācījās, bet vakaros turpināja strādāt par frizieri. Turklāt vizāžista praksi varēja veiksmīgi apvienot ar frizieres darbu, jo netrūkst klientu, kas vēlas ne tikai skaistu frizūru, bet arī profesionālu grimu. Piemēram, līgavas novērtē iespēju savā kāzu dienā sapucēties pie viena meistara. Piemērs ar Annas veikumu kādas līgavas kāzu dienā attēlā.
Jauniešu garantija piedāvā dažādas priekšrocības - bezmaksas kopmītni, ceļa izdevumu apmaksu uz praksi, stipendiju līdz 115 eiro mēnesī un citus atbalsta pasākumus. "Tā kā dzīvoju Jelgavā, kur atrodas arī skola, no tā visa man noderēja tieši stipendija," stāsta Anna.
Jāpiebilst, ka stipendiju var saņemt tikai tad, ja nav neattaisnotu kavējumu (darbs netiek uzskatīts par attaisnojošu kavējuma iemeslu), kā arī sekmīgs vērtējums visos priekšmetos. Ja darba dēļ nākas kavēt nodarbības, bet izdodas nokārtot visas kvalifikācijas prasības, jaunietis var turpināt mācīties Jauniešu garantijā, taču stipendiju nesaņem.
Iemīlu savu darbu arvien vairāk
Pēc mācību pabeigšanas, Anna turpina strādāt par frizieri un vizāžisti. "Abās profesijās esmu kā māksliniece, un iemīlu savu darbu arvien vairāk. Tā kā vīrs ir fotogrāfs, viņš palīdz reklamēt manus darbus, kurus var apskatīt Facebook lapā Annas Hair and Makeup. Mums ir doma par ģimenes biznesu, tāpēc pēc zināma pārtraukuma šī gada ziemā sāku mācīties trešo reizi - šoreiz par grāmatvedi, arī Jauniešu garantijas grupā."
Annai Jauniešu garantija ir devusi dubultu iespēju apgūt jaunas prasmes, kas ir ļoti noderīgas darba tirgū un viņas klientiem. "Mācības ir piecas dienas nedēļā, tāpēc, ja vien nav jābūt darbā no astoņiem līdz pieciem vai var strādāt pa vakariem, mācības var ērti apvienot ar darbu. Viss ir iespējams, ja zini, pēc kā tiecies. Paldies par šo iespēju!"
Mācies par frizieri vai vizāžistu jau šajā ziemā
Programmā Jauniešu garantija līdz 17. februārim visā Latvijā turpinās ziemas uzņemšana, kurā var izvēlēties apgūt 21 dažādu profesiju, tajā skaitā tikai gada laikā kļūt par frizieri vai vizāžistu, ja ir iegūta vismaz pamata, vidējā vai profesionālā vidējā izglītība, ko apliecina dokuments. Būtisks nosacījums ir arī vecums - šīs mācības paredzētas jauniešiem no 17 līdz 29 gadiem.
Vizāžista profesiju šajā ziemā piedāvā apgūt Jelgavas Amatu vidusskola. Savukārt par frizieri gada laikā var kļūt trīs dažādas izglītības iestādes - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā Rīgā vai Preiļos, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskolā vai Jelgavas amatu vidusskolā
Viss par Jauniešu garantijas ziemas uzņemšanu šeit.
 

Latviešu
Stundu laiki

1. 8:00 - 8:40
2. 8:45 - 9:25
3. 9:35
- 10:15
4. 10:20
- 11:00
5. 11:40
- 12:20
6. 12:30
- 13:10
7. 13:15
- 13:55
8. 14:00
- 14:40
9. 14:45 - 15:25
10. 15:30 - 16:10
11. 16:15 - 16:55
12. 17:00 - 17:40
13. 17:45 - 18:25
14. 18:30 - 19:10
15. 19:15 - 19:55
16. 20:00 - 20:40

STUNDU SARAKSTS UN IZMAIŅAS

 

 

e-klaseuzdevumi.lv


Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija


Jelgavas pilsētas dome 

Jelgavas Izglītības pārvaldeUNESCO


Europass CV


elektroniskais katalogs
JAVS bibliotēkas katalogs


Izglītība pieaugušajiem